AYG Ailesi’nden İmdat Çekiçlerini Rafa Kaldıran Ürün: CAMKIR!
GERİ

Kara veya demiryolu toplu taşımacılığında kullanılan otobüs, midibüs, minibüs, metrobüs, tren, tramvay gibi araçlarda gerçekleşebilecek her hangi bir kaza anında camlar tek çıkış noktası olur. Çünkü kaza anında kapılara ulaşmak güç hatta imkansız olabilmekte ya da kapılar açılamamaktadır.

AYG Ailesi böyle durumlarda hali hazırda kullanılan, kullanımı zor imdat çekicileri yerine benzersiz bir ürün geliştirdi: CAMKIR!

Camkır’ı imdat çekicilerden ayıran en büyük özelliği otomatik bir mekanizmaya sahip oluşu. Camkır, bu kullanım kolaylığı özelliği ile topluma daha az güç sarf ederek, daha hızlı kaçış imkanı sunuyor. Üstelik CAMKIR, kullanıcının önüne kristalleşerek dağılmadan düşme özelliğine sahip. Klasik imdat çekiciler gibi cam kırıklarını etrafa dağıtmıyor. Özel yapıştırıcısı ile monte edilen, monte edildiğinde camla bütünleşen CAMKIR, klasik imdat çekiciler gibi düşme, çalınma riski taşımıyor.

Camkır sadece toplu taşıtlarda değil, ofis ortamlarında da deprem, yangın vb. olası bir afet anında da hayata çıkış yolu sunuyor.

Araç ve ofis camlarına kendine özel endüstriyel bir yapıştırıcısı ile monte edilen CAMKIR’ın kullanımı çok kolay! Olası bir kaza anında mührü kopararak, mekanizmayı harekete geçirecek pimi çekmek yeterli oluyor.

AYG Ailesi’nin Türk Patent Enstitüsü’nden “Faydalı Model Belgesi”ne sahip, sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirilen bu harika ürünü, kullanıcıların ilgisini çekiyor.