AYG AİLESİNDEN BİR YENİLİK DAHA!
GERİ

 AYG Yangın ve Yapı Kimyasalları, teknolojik projelerine bir yenisi daha ekledi. Nanoteknolojik ürünleri ile tüketicilerin dikkatini çeken Nanofirex markası ile AYG, 2000 derece (C) sıcaklığa kadar yanmayan cephe boyası ile heyecan uyandırıyor.

 

Üstün özelliklere sahip su bazlı NANOFIREX YANMAZ 2000C cephe boyası, inorganik reçine esaslı doğal-inorganik bileşenleri sayesinde uygulandığı yüzeye hem nüfuz ediyor hem de kimyasal etkileşime giriyor.

Üstelik NANOFIREX YANMAZ 2000C beton yüzeylerde klasik duvar boyaları gibi organik film tabakası (kabuk) oluşturmayıp, boya kaynaşma reaksiyonu ile zeminle bütünleşip,  daha dayanıklı ve uzun ömürlü temiz cepheler sağlıyor. Tamamen doğal hammadde esaslı olan NANOFIREX YANMAZ 2000C duvarda yanma, erime, kabarma, çatlama ve dökülme yapmıyor.

Zararlı gaz salınımı yapan ve duman çıkaran diğer cephe boyaları gibi, yangın esnasında zararlı gaz salınımı yapmıyor ve duman çıkarmıyor.

Yüksek su buharı geçirgenliğine sahip özelliği ile alttaki nemli betonun nem atması çok hızlı olduğundan beton hep kuru kalıyor. Üstelik betonun kuru kalması yüzünden yüzeylerde terlemeden dolayı oluşacak su damlacıklarını engelliyor ve yosun, alg oluşmasına, dolayısıyla bakteri oluşmasına izin vermiyor. Bu da hijyenik olarak temiz ve sağlıklı bir ortam oluşmasını sağlıyor.

Uygulandığı beton, kolon ve sıvada bulunan nemin ve suyun dışarı atılımını sağlıyor, bu sayede kolon ve betondaki fazla genleşmeden oluşan patlama ve çatlamayı önlüyor.

Güneşin UV ışınlarından etkilenmiyor ve hava şartlarına, asit yağmurlarına, endüstriyel kirliliğe karşı dayanıklılık sağlıyor.

Klasik boyaların organik çözücülerle söküp çıkarılabildiği gibi NANOFIREX YANMAZ 2000C betonun bir parçası olduğundan çözücü maddelerle çıkarılamıyor.

 

Ar-Ge çalışmalarına ve teknolojik inovasyonlara büyük önem veren AYG ailesi alanında hep ‘ilk’ ve ‘en iyi’leri üreterek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılıyor.