BİYOLOJİK KÖPÜK BIOVERSAL İLE YÜZEYLERİN COVID -19 DEKONTAMİNASYONU
GERİ

 

A YANGIN’DAN BIOVERSAL YENİ NESİL BİYOLOJİK YANGIN SÖNDÜRME KÖPÜĞÜ

Yangın en tehlikeli risk sınıfları arasında yer almaktadır. Yangın endüstrisi ve teknolojileri sürekli bir gelişim halinde olup amaç yangınla en etkin ve efektif şekilde başa çıkabilmeyi sağlamaktır.

BIOVERSAL biyolojik köpük, her alanda yangın riskine karşı, yangını söndürür, soğutur ve tekrar tutuşmasını engeller. Sonrasında ise kullanıldığı yerde oluşan kirliliği, yağ ve yakıtı çevreye zarar vermeden temizleyerek su buharı ve karbondioksit olarak havaya karıştırır. Bioversal, uluslararası kabul görmüş çevre dostu bir yangın söndürücü olup, tamamen bitkisel maddelerden üretilmiştir.

Dumanın zehirli etkisini azaltarak, özellikle kapalı alanlarda yangına daha kolay müdahale imkânı sağlar. Bioversal mucize söndürücü, yanıcı maddenin hidrokarbon zincirini kırarak yapısını değiştir. Tamamen organik, insan ve çevre dostu olan bu ürün kullanıldıktan sonra 2 ile 4 gün içinde tamamen doğaya karışmaktadır.

Bioversal yangın söndürücüler, A ,B,C ve F tipi yangınlarda, mineral yağlar ve petrol türevlerinin temizliğinde efektif olarak kullanılmaktadır.

BİYOLOJİK KÖPÜK BIOVERSAL İLE YÜZEYLERİN COVID -19 DEKONTAMİNASYONU

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs salgını dünyada yayılmaya devam ediyor. Türkiye dâhil 180'den fazla ülkeye yayılan koronavirüs salgınının önlenmesi için iki temel husus hayatın devam edebilmesi için çok önemli. Bunlar izolasyon ve hijyen.

Kişisel olarak izolasyon virüsten uzaklaşmamızı sağlasa da toplumsal çalışma ve yaşam alanlarının kullanımı virüsün yayılma hızı ve etkisi düşünüldüğünde oldukça risk teşkil etmektedir.

İtalya, İspanya, Fransa, Almanya ve İran’dan gelen günlük yolcu akışı ve önemli teslimatlar, COVID -19’u sınırları ve limanları aşarak lojistik şirketlere ve yayılımını hızlandıracak olan endüstriyel müşterilere ulaştıracaktır.

Asfalt ve lastik yüzeyler  COVID-19’un yüzey kontaminasyon yayılımının kaynağıdır ve bizler ayakkabılarımızla bile bu virüsün taşınmasını dolayısıyla bulaşma riskini arttırırız. 

COVID-19 bulaşma yayılma yollarını kesmek, daha fazla etkileşimi kontrol etmek için etkili bir önlemdir.

Bunun için:

Araç lastikleri / açık ortak alanlar özellikle gümrükler,

Limanlar / endüstriyel tesisler ve bu alanlara giren araç ve araç lastikleri,

Toplu taşıma araç ve araçlarının lastikleri düzenli temizlenmelidir.

Etkili ve doğru bir ürün ile yapılan yüzey temizliği salgının daha fazla yayılmasını engelleyecektir.

BIOVERSAL QF%1

BIOVERSAL ürünleri farklı biyo-yüzey aktif maddelerin lipofilik veya güçlü yağ bağlama kapasitelerine sahip bir karışımdan oluşur. Protein, katı ve sıvı yağlar üzerindeki temizleme etkinliği yapılan testlerle doğrulanmıştır.

 

Bioversal ürünleri, düşük seyreltme oranları ( %0,25- % 2) kullanılarak su yüzey gerilimini maksimum seviyelere düşürme kapasitesine sahiptir, bu özelliği sadece alkolle karşılaştırılabilir Bu özellik lipit yapıların yüzeylerden atılmasına ve misellerde bağlanmasına izin verir.

Bioversal ürünleri, biyo -yüzeyaktif maddeleri, COVİD -19 hücre zarının ve proteinlerinin, lipit bileşenlerine saldırır. Bağ enerjisi ve güçlü afinite, lipit hücre zarını dağıtır ve misel oluşumuyla bağlar. Bu klasik bir yağ temizleme işlemidir.

Proteinler ve yağ bağlandıktan sonra COVID-19 yüzeylerden temizlenir ve virüs artık işlevsel değildir ve deaktive olmuştur.

Yüzeylerin temizlenmesi ya da ısıtılması yüksek nem değerlerine yol açar, bu nedenle COVID-19’un ortalama ömrünü önemli ölçüde azaltır.

 

 

BIOVERSAL QF Kullanım Önerileri:

 

  • 1-18°C hava sıcaklığı koşulları COVID-19’un kalıcılığını arttırdığı için bu hava koşullarında 40-60°C su ile 120-240 bar basıncı ile QF (%1) kullanılmalıdır ya da farklı durumlarda QF(%3) veya soğuk su süpürücüleriyle QF (%2)  kullanılarak temizlik daha yoğun bir şekilde yapılabilir.
  • Uygulama sırasında yüzeyin köpüklenmesi pozitif temizleme ve virüs deaktivasyon etkisine sahiptir. Bir köpük nozulu ile uygulandığında QF’in 17 dakikalık bir köpük drenaj süresi vardır. Bu süre zarfında da dekontaminasyon etkisi artar. Köpürmeyle yüzeyler üzerindeki etki otomatik olarak artar. Köpük nozulları kullanılarak bu etki büyük ölçüde arttırılabilir.
  • Sadece yerlerin değil özel ve resmi araçların da QF (%1) ile yüksek basınçlı cihazlarla temizlenmesi gerekir.
  • Metal yüzeylerin temizliği için QF (%1) kullanılmalıdır.
  • QF dermatoloji sertifikasına sahiptir ve bu nedenle insan derisi ile temasta zararsızdır, ellerin temizliği için de QF (%1) kullanılmalıdır.

 

BIOVERSAL INTERNATIONAL’ın Türkiye ve Azerbaycan’daki tek yetkili distribütörü olan A YANGIN, kurulduğu günden bu yana ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için sorumluluk alan bir kuruluş olarak, bu zorlu süreçte, daha az insanın etkilenmesi ve ortak-toplu kullanım alanlarının daha kullanılabilir olması için tüm dünyada etkisi kanıtlanmış olan BIOVERSAL ürünleri ile Türkiye’nin ve değerli halkımızın yanında olmaya devam edecektir.http://www.yanginguvenlik.com.tr/edergi/5/214/28/index.html