Enerji Sektörünün Gelecek Planının ve Teknolojik Yeniliklerin Konuşulacağı GT'2019 Türkiye Jeotermal Kongresi Ankara’da Başlıyor!
GERİ

Türkiye’nin en büyük jeotermal enerji fuarı GT'2019 TÜRKİYE JEOTERMAL KONGRESİ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın destekleri ile 6-7 Şubat tarihleri arasında Bilkent Otel'de düzenlenecek.

Jeotermal Enerji sektörünün gelecek planının ve teknolojik yeniliklerin konuşulacağı GT'2019 Türkiye Jeotermal Kongresinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı/ Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR’da açılış konuşması yapacak.

Türkiye, 2018 yılının son çeyreği itibari ile 1238 MWe Kurulu güç kapasitesi ile Dünyanın 4'cü gücü olmuştu, bu yıl hala bu gücü koruyan Türkiye’nin 2019 yılı mottosu ise hibrit tesislerde enerji üretimi ve enerjinin depolanması olacak.

A YANGIN GÜVENLİK A.Ş olarak biz de Jeotermal Tesislerde Yangın Güvenliği konu başlığı altında kongrede yer alacağız.

Kongre programında, yangın ve patlamalara karşı alınması gereken yangın güvenlik önlemlerinin Jeotermal Enerji Santralleri için çok kritik bir önem taşıdığı vurgulanacak. Enerji santrallerinin canlı oldukları süre içinde yönetiminde ve işletmesinde yangın güvenliğini sağlamak ve sürdürmek için gerekli şartların nasıl karşılanacağına dair senaryolar üzerinden; yangından korunma, yanıcı maddelerin ve ateşleme kaynaklarının kontrolü, manuel yangınla mücadele, eğitim gibi konular hakkında bilgi verilecek.