Ürünler
İtfaiye AraçlarıKanal Açma Araçları GERİ

KANAL AÇMA ARAÇLARI

Kanalizasyonların temizlemesi ve yaşam alanlarının daha sağlıklı bir alt yapıya sahip olmaları temel hedefimizdir. Geliştirilmiş AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarıyla bu amaca hizmet eden, çevre teknolojileri geliştiriyoruz. Amacımız, boru ve kanalizasyon temizliği için eksiksiz ekipman desteği sunmaktır. Özellikle araç yapımı ve mevcut araçların teknik servis bakımı konusunda modern ve pratik çözümler sunuyoruz.

Kanal açma araçları, temizlenmesi istenen kanal içine, yüksek basınçlı suyun, yüksek basınç hortumu ve hortumun ucuna bağlanmış olan kanal açma başlığı (nozul) ile boşaltılmasını, kanaldaki atıkların yüksek basınçlı suyun parçalama ve itici özelliği ile temizlenmesini sağlar. Yüksek basınçlı su ile kanalda yer alan tortu ve atıklar parçalanarak tıkanıklık giderilir. Basınçlı suyun parçaladığı atıklar, vidanjör (vakum tankeri) ile tahliye edilmesi için rögar bacası ağzına taşınır, böylece kanal çapını daraltan, tıkanıklık yaratan, düzenli akışı engelleyen sorun ortadan kaldırılmış olur.

Sektöre iki farklı üretimle hizmet vermekteyiz;

• Dar alan ve sokaklar için hem ” Kanal Açma” hem de “Vakum” yapabilen “A MINICOM”.
• Kanaldan vakum yaptığı suyu araç üzerinde geri dönüştürerek kullanma suyu olarak kanal açma işleminde kullanmaya yarayan ” GERİ DÖNÜŞÜMLÜ KOMBİNE KANAL AÇMA” (A COM RECYCLING) üst yapıları üretmekteyiz.