Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden A Yangın’a Eğitim Ziyareti!
GERİ

BURDUR, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Acil Durum ve Afet Yönetimi öğrencileri ‘AYG AKADEMİ Yangını Tanıma ve Yangın Sistemleri Eğitimi’ projesi kapsamında A YANGIN’ı ziyaret etti.

İzmir Torbalı’da bulunan Genel-Üretim Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette, Yangın Yönetmeliği, Sulu Söndürme Sistemleri, Yangın ve Yapı Kimyasalları, Yangın Söndürme Cihazları, Hortum, Rakor- Vana Özellikleri içerik eğitimlerinin yanı sıra Yangın Simülasyonu, Turbo Nozul ve Monitör testlerine de katılan öğrencilere gün sonunda Eğitim Sertifikaları dağıtıldı.

Eğitim sonunda, öğrencilerle bir araya gelen A Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Rafet EKMEKÇİOĞLU öğrencilere seçtikleri bölümün sorumluluklarının çok farklı ve fazla olduğunu, eğitimin bunun için çok daha elzem bir hal aldığını dile getirdi. Türkiye’nin bu amaçla inançlı, eğitimli ve kendini daima geliştirecek, dinamik bir nesle ihtiyacı olduğunu belirten Ekmekçioğlu, bu süreci geliştirmek için eğitim çalışmalarını sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi.