Ürünler
Yangın Ve Yapı KimyasallarıNanofırex Atılabilir Tip Yangın Söndürücü GERİ

AYG Yangın ve Yapı Kimyasalları olarak hedefimiz, teknolojik projelerden biri olan Bor minerali içeren Nanoteknolojik Dumansız Yangın Söndürme Ürünü, NANOFIREX ‘ı tüm dünyaya ulaştırmaktır. NANOFIREX kullanım kolaylığından dolayı anlık müdahale ile yangının büyümesini engeller. Çocuk kilidine sahip kapağı ve sert bir zemine çarptığında kolay parçalanabilen özel tasarım şişesiyle tek kullanımlık olmakla beraber, dolum,bakım ve servis gerektirmeden tavsiye edilen koşullarda muhafaza edildiği takdirde uzun sürelik kullanıma sahiptir.Ayrıca sert zemin olmayan yerlerde kapağı açılarak da kullanılabilir. İçeriğinde bor ve nanoteknolojik ürün kullanılan bu buluş yangına uygulandığı zaman ısıyla reaksiyona girerek,dumansız bir şekilde yangını söndürmeye yardımcı olur.

Diğer yangın söndürme aletlerine nazaran taşınması ve uygulama süresi açısından kolaylık sağlayan NANOFIREX, duvara monte edilerek ya da kendine özgü yapışkan etiketle yapıştırılarak dekoratif görünüm sağlayan bu buluşun kullanım alanı  oldukça geniştir.Her yaştaki insanın kolayca kullanabileceği tüm iş yerlerinde, evlerde, okullarda, fabrikalarda, araçlarda vb. yangın oluşabilecek her yerde anlık müdahalade etkin bir nanoteknolojik üründür.

Yangın başlangıcında yangını söndürmeye yardımcı olduğu gibi büyük yangınlarda yangına daha iyi müdahale edebilmek için koridor açmak için de kullanılabilir.

Yıllar öncesinden günümüze kadar kullandığımız yangın söndürme aletlerini geride bırakarak çığır açacak 'NANOFIREX' geleneksel kültürden uzaklaştırarak yeniliğe adım atmayı sağlayacak PATENTLİ bir üründür.

Yangın esnasında genelde elektrikler de kesildiğinden karanlık bir ortam oluşmaktadır.Bu sebeple yangın söndürme cihazlarına erişim zor olmaktadır.NANOFIREX bünyesindeki enerjiyi ışığa çevirerek yerini kullanıcıların kolayca ulaşabileceği şekilde aydınlatır.A,B ve C sınıfı yangınlar için uygun olup yangına yaklaşmayı gerektirmeden uygulama sağlar.

Yangın Esnasında Kullanım Şekli:

  1. Yangın başlangıcında etkili olduğu için yangının oluşum noktasına fırlatılmalıdır.
  2. Yangında koridor açmak amacıyla da kullanılabilir.
  3. Yangın esnasında, alev alan bölgelere yaklaşmadan fırlatılmalıdır.

Saklama Koşulları : 

  1. Ürünü oda sıcaklığında(25 C’de) saklamanız tavsiye edilir.
  2. Yüksek basınç oluşturabilecek koşullardan kaçınılmalıdır.

 

 

 
Ürün Kodu-CODESKullanım Alanı-Usage Area
1-23-01-000048A,B ve C Sınıfı Yangınlar - A,B,C Class