Yönetim Kurulu Başkanı'ndan "İş Sağlığı Ve Güvenliği Haftası" Mesajı
GERİ

DEĞERLİMİZSİNİZ!

Günümüzde teknoloji ile birlikte sanayileşme gittikçe hızlanmakta, bu gelişimle katılan artı değerlere paralel olarak da güvenlik konusunda ihmaller artmaktadır. Bu ihmaller çalışanların sağlığını ve güvenliğini büyük ölçüde tehdit etmektedir. Bu konunun önemini kamuoyuna duyurmak amacıyla 1987 yılından beri her yılın 4-10 Mayıs tarihleri arası İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kabul edilmektedir.

Ülkemizde her altı dakikada 1 iş kazası meydana gelmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliğinde temel amaç; çalışanların sağlığına zarar verebilecek risk oluşturan hususların önceden belirlenerek, gereken önlemlerin alınması, rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanması, iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı çalışanların ruhsal ve bedensel sağlıklarının korunmasıdır. 15.000 m² üretim alanında, 210 uzman çalışanı ile güvenlik sektöründe verimlilik, kalite, iş ve çalışan güvenliği konularında standartları belirleyen Türkiye'nin en güvenilir şirketleri arasında yer alma hedefi ve bilinci ile çalışmaktayız. Biliyoruz ki çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği, üretimini yaptığımız tüm güvenlik sistemlerimizin önündedir. İş sağlığı ve güvenliği insan hayatına verilen en büyük değerdir. 

Türkiye'de yangın sektöründe 10 farklı kategoride güler yüzlü, sağlıklı personellerimizle üretim yaparak lider kuruluş olmayı başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nın kamuoyunda yüksek algı yaratmasını, iş kazalarının ve buna bağlı olarak meydana gelen can kayıplarının son bulmasını temenni ediyoruz.

Rafet EKMEKÇİOĞLU

A Yangın Güvenlik A.Ş

Yönetim Kurulu Başkanı